ARCHIWUM  ZMIAN -  2009 r.

Strona główna galerie mapa serwisu


Archiwum zmian:  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019 2020


30-12-2009 Zgodnie z obietnicą daną Autorowi zdjęć - powstała strona o kolejowej wieży ciśnień ze stacji Łowicz Przedmieście (fot. Wiesław Czajka).
28-12-2009 Powstały strony o wieżach: z Zabrza (2) (fot. Leszek Maszczyk), Karłowic (fot. Andrzej Koza), z Nysy (fot. Paweł Ukole, Andrzej Koza), z Wolsztyna (fot. Paweł Ukole), z Kluczborka (fot. Paweł Ukole). Strony o wieżach kolejowych: Złotów (2) i Złotów (3) uzupełnione zostały nowymi zdjęciami (fot. Rafał Ruta). Powstały strony o wieżach kolejowych: Krzyż (1), Krzyż (2), Krzyż (3) (fot. Tomasz Kłoss), Ostrzeszów (fot. Remigiusz Rozumek, Robert Dolny). Nowymi zdjęciami została uzupełnione strony o wieżach: Swarzędz (fot. Remigiusz Rozumek), Bzowo-Goraj (fot. Bartosz M. Kaj), Łobżenica (fot. Bolesław Wojtyniak)
13-12-2009 Strony o wieżach z Czerska i z Chojnic wzbogaciły się o nowe zdjęcia (fot. Andrzej Koza). Powstała nowa strona o kolejowej wieży ciśnień z Wysokiej Kamieńskiej (fot. Wojciech Koliński) oraz o wieży z Ławszowej (fot. Marcin Hewak). Strona o wieży z Giżycka (1) została uzupełniona o nowe zdjęcia (fot. Krzysztof Kałucki).
25-11-2009 Powstała nowa strona o wieży miejskiej z Bytomia (fot. Leszek Maszczyk), z Miradowa (fot. Stanisław Hasse), z Waplewa Wielkiego (fot. Bartosz Busz).
24-11-2009 Na stronach pojawiła się nowa karta poświęcona zakładowej wieży ciśnień z Połczyna Zdroju (fot. Marek Patakiewicz). Dodana została nowa strona o francuskiej wieży z Etain (fot. Ewa Patakiewicz). Dodane zostały również strony o wieżach: z Wałcza (2) (fot. Rafał Ruta), ze Sławna (1) (fot. Wojciech Koliński, Maciej Michalski), Wierzchowa Człuchowskiego (fot. Wojciech Koliński, Marek Grzebieliszewski). W oparciu o analizę materiałów kartograficznych i danych archiwalnych przeprowadzoną przez Wiesława Czajkę - mogła powstać strona o nieistniejącej wieży ciśnień portu w Gdyni.
Strona o wieży z Miechucina została uzupełniona o nowe zdjęcia (fot. Wojciech Koliński), podobnie - wieża kolejowa z Kartuz (fot. Zbigniew Antonowicz).
08-11-2009 Powstała strona o wieży z Barfleur (fot. Wiesław Czajka). Nowe strony o wieżach z Niemiec, z miejscowości: Hamm (1), Hamm (2), Bad Muskau (fot. Bolesław Wojtyniak). Dodane zostały: miejska wieża z Monachium (fot. Maciej Patakiewicz), kolejowa wieża ciśnień z Metz oraz wieża z Buzy-Darmont (fotografie: Ewa Patakiewicz). Z woj. podkarpackiego - dodana została strona o wieży z Dębicy (fot. Jacek Rafiński).
26-10-2009 Dodana został nowa strona o wodociągowej wieży w Kcynii (fot. Bolesław Wojtyniak). Strona o zburzonej wieży kolejowej ze Słupska została przebudowana i uzupełniona nowymi zdjęciami (fot. Michał Sikora). Powstała nowa strona o miejskiej wieży wodociągowej z Nowego Dworu Gdańskiego (fot. Stanisław Hasse, Jerzy Pytel, Bogusław Lewandowski, Wiesław Czajka). 
18-10-2009 Powstały strony o wieżach: Lipowa Tucholska (fot. Wojciech Koliński), Toruń (4) (fot. Marek Patakiewicz), Koronowo (fot. Wojciech Koliński), Kobylin (fot. Paweł Ukole). Nowymi zdjęciami uzupełniona została strona o wieżach ciśnień z terenów pilskiej gazowni oraz z Łobżenicy (fot. Rafał Ruta). Poza tym doszły nowe zdjęcia kolejowej wieży ciśnień z Szubina (fot. Maciej Olędzki).
26-09-2009 Dodane nowe strony: o wieży ze stacji kolejowej Wyrzysk-Osiek (fot. Maciej Olędzki), oraz o wieży ze stacji Bojanowo (fot. Remigiusz Rozumek). Strona o wieży kolejowej na stacji Pleszew została uzupełniona o nowe zdjęcia (fot. Remigiusz Rozumek). Dodane zostały strony o wieżach z Łobżenicy i z Janowca Wielkopolskiego (fot. Paweł Ukole).
21-09-2009 Strona o wieży z Sochaczewa została wzbogacona o szereg nowych zdjęć wykonanych w jej wnętrzu (fot. Tomasz Ciesiołkiewicz). Nowymi zdjęciami została uzupełniona strona o wodociągowej wieży ciśnień ze Strzelna (fot. Paweł Ukole). O nowe materiały wzbogaciła się strona o kolejowej wieży ciśnień z Kędzierzyna Koźla (fot. Bolesław Wojtyniak). Powstały nowe strony: o wieży wodociągowej z Brzegu (fot. Bolesław Wojtyniak), o wieży kolejowej ze Żnina (fot. Łukasz Linowski), o wieży kolejowej z Szubina (fot. Maciej Olędzki).
13-09-2009 Strony o wieżach kolejowych - Chełmża (2), Damasławek, Gniezno (2) zostały uzupełnione o nowe zdjęcia (fot. Maciej Olędzki).
Powstały nowe strony o wieżach wodociągowych z Biskupca (fot. Marek Patakiewicz), z Tarnobrzega (fot. Kazimierz Kwaśny) oraz ze Stalowej Woli (fot. Paweł Ukole).
06-09-2009 Powstały nowe strony - o wieży ciśnień ze Strzelec Opolskich (fot. Andrzej Koza), o nieistniejącej wieży w Platerowie, kolejowej wieży z Hajnówki (fot. Wojciech Koliński), kolejowej wieży z Baborowa (fot. Andrzej Koza).
Poza tym doszły: druga wieża z Twierdzy Modlin , wieże z Kluczy, Krakowa (2), Krakowa (3), Krakowa (4), Krakowa (5) oraz Olkusza - (fot. Leszek Maszczyk). Uzupełniony został opis wieży z Lidzbarka.
26-07-2009 Strona o wieży z Miłkowic została uzupełniona o nowe zdjęcia Romana Trochy. Powstała strona o wieży wodnej z Cherbourga (Francja). O nowe zdjęcia i informacje wzbogaciła się strona o wieży ciśnień z Kwidzyna (fot. Mirosław Nowaczek). Nowe strony - o wieży ciśnień z Sycowa (fot. Damian Burdka), o wieży z Platerowa (fot. Rafał Zubkowicz), o wieży z Polskiej Cerkwi (fot. Andrzej Koza).
19-07-2009 Powstały strony: o kolejowej wieży z Kartuz (fot. Stanisław Hasse), z Korzybia (fot. Wojciech Koliński), ze Smętowa (fot. Wojciech Koliński). Dodane zostało nowe zdjęcie kolejowej wieży ze stacji Łask (fot. Maciej Olędzki). Nowe zdjęcia na stronie o kolejowej wieży ze stacji Bydgoszcz Towarowa (fot. Łukasz Linowski). Postała strony o miejskiej wieży ciśnień z Paczkowa (fot. Wisław Czajka), o dolnośląskich wieżach wodnych z Wojcieszowa Górnego i ze Zgorzelca (fot. Józef Szczypiński). Ponadto - strona o wieży z miejscowości Wszewilki (fot. Remigiusz Rozumek).
11-07-2009 Dodana została wieża ze Starochęcin (fot. Piotr Gil). Poza tym - wieże z Debrzna (pow. człuchowski): Debrzno (1) i Debrzno (2) (fot. Rafał Ruta). Wieże kolejowe ze stacji Gdańsk Zaspa Towarowa (fot. Bolesław Wojtyniak) oraz ze Starogardu Gdańskiego (fot. Stanisław Hasse, Bolesław Wojtyniak).
07-07-2009
 
Powstała strona o czwartej wieży ciśnień z Myszkowa (fot. Leszek Maszczyk) oraz dwie nowe strony o gliwickich wieżach ciśnień: z dawnej KWK Gliwice oraz z Gliwic-Ostropy. Dodana została strona o kolejowej wieży z Tarnowskich Gór (fot. Andrzej Koza).
02-07-2009 Dodane zostały strony: o drugiej wieży ciśnień z Sosnowca (fot. Leszek Maszczyk), oraz o wieżach kolejowych ze Strzegomia: Strzegom (1) i Strzegom (2) (fot. Andrzej Głuszyński).
18-06-2009 Powstały strony o dwóch wieżach z Huty "Jedność": Siemianowice (1) i Siemianowice (2) (fot. Leszek Maszczyk).
13-06-2009 Powstały strony o niemieckich wieżach ciśnień z miast: Bad Herfeld (fot. Ewa Patakiewicz), Niederlehme (fot. Ewa Patakiewicz), Nienburg (1) (fot. Paweł Sotomski), Nienburg (2) (fot. Paweł Sotomski). Powstała strona o współczesnej czeskiej wieży wodnej ze wsi Chuchelna (fot. Paweł Ukole).
Dodana została szpitalna wieża ciśnień z Chorzowa (fot. Leszek Maszczyk).
06-06-2009 Powstały kolejne strony o wieżach zagranicznych: z Budapesztu (fot. Leszek Maszczyk) i z Dublina. Dodane zostały nowe zdjęcia dotyczące kolejowej wieży ciśnień z Lidzbarka. Powstały strony o miejskich wieżach ciśnień ze Świdnicy (1), Świdnicy (2), Świdnicy (3). Powstałą strona o wieży ciśnień z USA, z miasteczka Ballston (fot. Bartek Żera). Powstała pierwsza strona o wieży z Wielkiej Brytanii - z miejscowości Greenford (fot. Andrzej Pająk).
03-06-2009 Powstały pierwsze strony o zagranicznych wieżach ciśnień. Jako pierwsze - zamieszczone zostały wieże z Francji, z trzech miejscowości: Cognac-la-Foret, Fouras, Poitiers. Zdjęcia: Wisław Czajka.
29-05-2009 Powstała strona o wodociągowej wieży ciśnień z Kożuchowa (fot. Janusz Karabon). Strona o wieży kolejowej w Konotopie została uzupełniona o nowe zdjęcia (fot. Janusz Karabon). Dodana została strona o trzeciej wieży ciśnień Inowrocławia (fot. Paweł Sotomski). O nowe zdjęcia zostały uzupełnione strony o miejskiej wieży ciśnień z Kostrzyna n/Odrą i miejskiej wieży ze Skwierzyny (for. Remigiusz Rozumek). Powstały strony o kolejowych wieżach ciśnień: ze stacji Wieleń Północny (fot. Rafał Ruta) oraz ze stacji w Opalenicy (fot. Remigiusz Rozumek). Nowymi zdjęciami została uzupełniona strona o miejskiej wieży ciśnień ze Swarzędza (fot. Remigiusz Rozumek) oraz dokumentalnymi pocztówkami strona o wieży miejskiej z Piły (ze zbiorów Rafała Ruty). 
16-05-2009 Na stronach dotyczących woj, dolnośląskiego dodana została strona o kolejowej wieży ciśnień ze Skokowej (fot. Paweł Ukole). W woj. opolskim - nowa strona o miejskiej wieży ciśnień Grodkowa (fot. Wiesław Czajka). W woj. mazowieckim - nowa strona o kolejowej wieży wodnej z Tłuszcza (fot. Michał Ratajczak). O nowe zdjęcie uzupełniona została strona o wieży ciśnień z Gostynina (fot. Artur Szymański). Dodane zostały strony o wieży ciśnień z Krzeszowic (fot. Slavoy), o kolejowej wieży z Racławic Śląskich (fot Stanisław Stadnicki), o wieży wodociągowej z miejscowości Zawadzkie (fot. Andrzej Koza).
09-05-2009 Na stronach dotyczących woj, zachodniopomorskiego nastąpiło kilka istotnych zmian. Nowymi zdjęciami została wzbogacona stron o kolejowej wieży ciśnień z Chojny (fot. Bolesław Wojtyniak). Powstały strony o wieżach wodnych z Choszczna: wodociągowej i kolejowej (fot. Paweł Ukole, Daniel Szymczyk). Dodana została strona o kolejowej wieży ciśnień z Mieszkowic (fot. Bolesław Wojtyniak, Paweł Ukole). Kolejna wieża wodna to wieża kolejowa z Gryfina (fot. Daniel Szymczyk). Uzupełniona została strona o wieży ze Szczecina (2) (fot. Daniel Szymczyk).
04-05-2009 Powstała strona o miejskiej wieży ciśnień z Olsztyna (obecnie ma tu siedzibę obserwatorium astronomiczne) (fot. Wiesław Czajka). Nowymi zdjęciami została uzupełniona strona o kolejowej wieży ciśnień w Krakowie (fot. Leszek Maszczyk).
30-04-2009 Strona wzbogaciła się o trzecią wieżę z Ostródy (fot. Daniel Milewski). Powstała strona o wieży kolejowej z Wielbarka (fot. Wiesław Czajka); jest to pięćdziesiąta wieża z woj. warmińsko-mazurskiego. Dodane zostało nowe zdjęcie do strony o kolejowej wieży ciśnień z Wronek fot. Bartosz M. Kaj). Zamieszczone zostały zdjęcia współczesnej wieży wodociągowej z Wielbarka (fot. Wiesław Czajka). Dodana została strona o pierwsze (miejskiej) wieży z Pleszewa (fot. Remigiusz Rozumek) oraz strona o drugiej wieży - również z Pleszewa - tym razem kolejowej (fot. Bartosz M. Kaj). Nowymi zdjęciami uzupełniona została strona o kolejowej wieży ciśnień z Dworca Głównego w Katowicach (fot. Leszek Maszczyk).  
24-04-2009 Nowymi zdjęciami (fot. Remigiusz Rozumek) zostały uzupełnione strony o wieżach: w Buku, Kępnie i w  Poznaniu (1). Powstała strona o kolejowej wieży w Kaliszu (fot. Remigiusz Rozumek) oraz strona o wieży miejskiej z Gniezna (fot. Janusz Rafiński). Do strony o kolejowej wieży z Wrześni zostały dodane nowe zdjęcia (fot, Bartosz M. Kaj, Rober Michalak). Nowe zdjęcie zostało tez dodane do strony o kolejowej wieży w Czarnkowie (fot. Dariusz Śliwiński). Powstała strona o wieży kolejowej ze Zbąszynia (fot. Robert Złotek, Bolesław Wojtyniak). Dodana została druga wieża z Gdańska  - jest to kolejowa wieża z Gdańska-Przróbki (fot. Stanisław Hasse).
15-04-2009 Dodana została miejska wieża ciśnień z Rynu (fot. Jerzy Patakiewicz). Uzupełniona została strona o kolejowej wieży z Opola (1) (fot. Paweł Ukole). Dodana została strona o pięknej miejskiej wieży ciśnień z Opola (2) (fot. Bluefish). Tego samego Autora - zostały zamieszczone zdjęcia dotyczące kolejnych wież kolejowych z Opola (4) - Groszowic oraz z Opola (5) (d. ZNTK). Powstała strona o wieży miejskiej z Głubczyc (fot. Bolesaw Wojtyniak) oraz o pierwszej wieży z Gliwic (1) (fot. Małgorzata Malanowicz). Oprócz tego - powstała strona o obiekcie wyglądającym jak wieża ciśnień ze stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza (3) - Gołonóg (fot. Leszek Maszczyk), strona o wieży kolejowej (wąskotorowej) z miejscowości Rudy (fot. Andrzej Koza), strona o wieży kolejowej z Rawicza (fot. Bartosz M. Kaj). 
28-03-2009 Miejska wieża ciśnień z Pieniężna (fot. Bolesław Wojtyniak, Robert Dolny). Miejska wieża z Kalisza (1) (fot. Remigiusz Rozumek).
24-03-2009 Powstała strona o 12-ej wieży wodnej z Katowic (12) (fot. Leszek Maszczyk). Powstała też strona o dolnośląskiej wieży ciśnień z Chocianowa (fot. Bolesław Wojtyniak). Dodana została strona o wodociągowej wieży z Oławy (fot. Paweł Ukole). Dodana została strona o kolejowej wieży ciśnień z Grudziądza (fot. Wojciech Koliński). Poza tym - wieża ciśnień z Chojny (fot. Daniel Szymczyk).
17-03-2009 Śmigiel - powstała strona o miejskiej wieży ciśnień (fot. Remigiusz Rozumek). Dodana została strona o miejskiej wieży z Dębna (zachodniopomorskie) (fot. Bolesław Wojtyniak). Powstała strona o wieży kolejowej z Modlina (fot. Marek Patakiewicz) oraz strona o wieży kolejowej z Jarocina (fot. Bartosz M. Kaj). Doszły też strony z woj. śląskiego: o wieży kolejowej z Koszęcina (fot. Andrzej Koza) oraz o drugiej wieży z Myszkowa (2) (fot. Leszek Maszczyk). Dodana została jeszcze jedna strona o wieży z Myszkowa (3) (fot. Leszek Maszczyk).
08-03-2009 Województwo Wielkopolskie - dodana została strona o 50-ej wieży z tego województwa - jest to miejska wieża z Odolanowa (fot. Bolesław Wojtyniak). Dodana została strona o wieży z Wołczyna (fot. Bolesław Wojtyniak). Powstała strona o wieży ciśnień z Myszkowa (fot. Leszek Maszczyk).
03-03-2009 Powstała nowa strona o wieży z Bogorii (fot. Marek Suma). Jest pięćdziesiąta strona z Dolnego Śląska: Piechowice (fot. Józef Szczypiński). Strona o kolejowej wieży ze Szczytnej została uzupełniona o zdjęcia Remigiusza Rozumka. Dodana została strona o kolejowej wieży ze Stęszewa (fot. Remigiusz Rozumek).
20-02-2009 W oparciu o zdjęcia Roberta Nowickiego - uzupełniona została strona o kolejowej wieży z Wałcza oraz powstała nowa strona o wieży kolejowej z Tuczna Krajeńskiego. Zdjęciami Wojciecha Kolińskiego uzupełniona została strona o wieży z Braniewa. W oparciu o materiał Pawła Ukole powstała strona o kolejowej wieży ciśnień Kędzierzyna-Koźla Azotów
15-02-2009 Strona o wieży kolejowej z miejscowości Płoty została wzbogacona o zdjęcia Pawła Ukole. Powstała strona o wieży kolejowej z Międzyzdrojów (fot. Daniel Szymczyk). Dodana została wieża zakładowa OSM Łowicz (fot. Wiesłąw Czajka). Powstała storna o wieży miejskiej z Ostródy (fot. Daniel Milewski) oraz - z tego samego miasta - strona o wieży kolejowej  (fot. Borys Zadorecki, Daniel Milewski). Z Białej Piskiej - doszła wieża miejska (fot. Paweł Wagner). Strony o Szczytnie wzbogaciły się o miejską wieżę ciśnień (fot. Paweł Wagner, Waldemar Luma). Zdjęciem Daniela Szymczyka uzupełniona została strona o kolejowej wieży z Gniezna. Powstała strony o pierwszej wieży kolejowej z Godkowa (fot. Daniel Szymczyk). Jest już strona o wieży kolejowej z Leszna (fot. Paweł Ukole). Powstała strony o drugiej wieży kolejowej z Godkowa (fot. Daniel Szymczyk).
08-02-2009 Nowa wieża: z Kościerzyny (zdjęcia - Zbigniew Antonowicz), oraz dwie wieże z Prabut: Brama Kwidzyńska - Prabuty (4) oraz wieża kolejowa - Prabut (5) (fot. Marek Patakiewicz).
05-02-2009 Przybyły nowe strony o pomorskich kolejowych wieżach wodnych: z Gdyni Grabówka i z Damnicy (zdjęcia - Wojciech Koliński).
04-02-2009 Strona powiększyła się o wieże kolejowe z miejscowości Płoty i Zblewo (zdjęcia - Wojciech Koliński).
02-02-2009 Dodane zostały: druga wieża z Żar (fot. - Bolesław Wojtyniak), trzecia wieża z Żar (fot. - Bolesław Wojtyniak), wieża kolejowa z Kłodzka (fot. - Bartosz M. Kaj), wieża z Połczyna Zdroju (fot. - Mariusz Skrętkowicz), oraz wieża z Giżycka (fot. Paweł Wagner).
Materiałem  Marka "Jeżyka" Grzebieliszewskiego została uzupełniona galeria o kolejowej wieży ciśnień z Wałcza. Powstała strona o drugiej wieży wodnej ze Słupska (fot. Bartosz M. Kaj).
18-01-2009 Doszła piąta wieża ciśnień z obszaru Warszawy - tym razem jest to wieża z Zakładów VIS; zdjęcia - Wiesław Czajka.
13-01-2009 Z Zachodniopomorskiego dodana została wieża kolejowa ze Stargardu Szczecińskiego (zdjęcia - Paweł Ukole).
11-01-2009 Dodana została wieża kolejowa z miejscowości Nurzec-Stacja (zdjęcia - Wojciech Koliński).
10-01-2009 Dodana została wieża wodociągowa ze Śremu (zdjęcia - Ewa Wąsik).
09-01-2009 Po dwumiesięcznej przerwie - spowodowanej konicznością intensywnej nauki i nie mniej intensywnej pracy zawodowej - strona została znów uruchomiona.
Pojawiły się nowe zdjęcia i opisy wież: z Chodzieży (fotografie - Piotr Chamczyk), Olesna (fotografie - Andrzej Koza), Gołańcza (fotografie - Dariusz Śliwiński, Gostynia (fotografie - Paweł Ukole), Krajenki (fotografie - Piotr Chamczyk), oraz czwarta wieża z Poznania (fotografie - Bartosz M. Kaj).